ציפויי חרסינה

ציפויי חרסינה – כל מה שצריך לדעת לפני שניגשים לטיפול

השיניים שבורות? שחוקות? הגוון השתנה? החלום ל”חיוך הוליוודי” החושף קשת של שיניים צחורות ואסתטיות עובר דרך ציפויי חרסינה. בשונה לטיפולי הבהרת שיניים אשר מוגבלים ברמת ההבהרה בשל שכבת הדנטין –ציפויי חרסינה מהווים יחידה נפרדת שאינה מושפעת מהגוון הטבעי של השן אך מהווה יחידה אחת עם השן. השימוש בציפויי חרסינה פותר בעיות רבות ביניהן שינוי והבהרת גוון השן, טיפול בפגמים שנוצרו על גבי משטחי השן כמו כתמים שלא ניתן להסיר בטיפולי ניקיון והבהרה וכן סדקים ושברים קלים, שינוי צורת השן וטיפול בשיניים עקומות ובשיניים עם מרווחים קלים ביניהן וכן טיפול בצפיפות גבוהה ובחיוך חושף חניכיים, לכן במקרים רבים ציפויי חרסינה מהווים תחליף לטיפול יישור שיניים קל.

ממה מורכב ציפוי החרסינה?

ציפוי חרסינה כמשתמע משמו מורכב מחרסינה – חומר חזק מאוד, נוקשה יותר מהזגוגית הטבעית של השן ועמיד בפני שחיקה והכתמה. החרסינה נדבקת אל השן, הופכת לחלק ממנה ומשיבה אותה לדרגת החוזק שהייתה לה בימי עבר. קיימים שני סוגים (טכניקות) של ציפויי חרסינה : ציפויי חרסינה עם השחזה וציפוי חרסינה ללא השחזה.
ציפוי חרסינה עם השחזה כולל תהליך של השחזה בשיעור של בין 0.3 מ”מ ל-0.5 מ”מ משטח השן, כאשר על השטח המושחז נעשית הדבקה אדהסיבית-יציבה יש ציפוי החרסינה (שנראה כמו עלה דקיק וזעיר) בציפוי הכולל השחזה ניתן לצפות בתוצאה הסופית עוד בשלב המקדים לטיפול וזאת באמצעות הדמיה תלת-ממדית שנעשית בתוך חלל הפה. כך שניתן להתרשם מהגוון ומצורת השן ולבצע שיפורים בשלב הראשוני של הטיפול.
ציפוי חרסינה ללא השחזה הוא ציפוי דק ביותר בעובי הנע בין 0.2 מ”מ-0.3 מ”מ הציפוי נעשה במעבדה בעזרת מיקרוסקופ והוא נועד למקרים ייחודים הנוגעים לשינוי צורה או לתיקון פגמים בתוך השן. יש לציין שגוון הציפוי שקוף ולכן אין הוא משפיע באופן משמעותי על גוון השן הטבעית.

מאילו חומרים עשויים ציפויי החרסינה?

ישנם מספר חומרים ליצירת ציפויי חרסינה: חומר ותיק שנקרא חרסינה פלדספטית וחומר עכשווי יותר שהוא הליתיום דיסילקט, אשר ידוע בשמו המסחרי – ציפוי אימקס.
חרסינה פלדספטית – הוא חומר בעל דרגת חוזק 100 Mps. לציפויי זה יש מראה טבעי, כיוון שהוא נבנה בשכבות על ידי אומן. נהוג להשתמש בה לציפויי השיניים הקדמיות.
ציפוי חרסינה אימקס – חומר חזק ביותר בעל מספר דרגות שקיפות הנעשה בתהליך של עיבוד ודחיסה בלחץ גבוה ולכן זהו חומר חזק ביותר (מגיע בדרגת חוזק של 400Mps ) המתאים לכיפוף, זהו ציפוי אמין מאוד המחזיק לאורך זמן.

יתרונות הטיפול

הטיפול אינו כואב ותוצאתו מהירה מאוד ואסתטית. הטיפול משולב באמצעים דיגיטליים ונשען על הטכנולוגיות החדשניות ביותר לרבות שימוש בסורק אינטרה-אורלי לצילום חלל הפה ושימוש בתוכנת הדמיה תלת-ממדית, אשר מאפשרת לתכנן את הטיפול על פי מאפיינים אסתטיים שונים כמו “יחס הזהב” ומאפיינים אחרים. כאמור הטיפול מהיר ונעשה בשלוש פגישות:

  • פגישה ראשונית הכוללת מדידה ותיאום ציפיות, בפגישה זו בוחנים את מצב בריאות השיניים מאבחנים מוקדי עששת, מטפלים בדלקות ומבצעים ניקיון שיניים – אם נדרשת הדבקה
  • הפגישה שנייה מתמקדת בהכנה של השיניים לקראת הציפויים וכוללת השחזה מזערית של השן, תיאום מועד ההדבקה ביצוע סריקה והתאמת שיניים זמניות.
  • בפגישה השלישית מדביקים את הציפויים על השיניים בהתאם לפרוטוקול רפואי בטוח המבטיח את הצלחת ההליך.

בתום התהליך השינוי נראה לעין והמתרפא יוכל לשוב לחייך בפה מלא ואף ליהנות משיניים חזקות יותר, בוהקות ובריאות.
הכותב הוא ד”ר אמיר ראבי, דוקטור לרפואת שיניים D.M.D בעל מרפאת שיניים בחיפה המתבססת על פתרונות דיגיטליים ומציעה את הטיפולים הדנטליים החדשניים ביותר לפרטים נוספים צרו קשר: tel: 052-872-8934

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

גלריית תמונות של טיפולים דנטליים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​