כירורגיה דנטלית

השתלת שיניים ביום אחד מתאפשרת באמצעות טכניקה ניתוחית בשם העמסה מיידית שמשמעותה העמסת מערכת שיניים מלאה וחדשה על עצם הלסת המבוססת על מספר שתלים. להשתלת שיניים ביום אחד ישנם יתרונות רבים כגון; חזרה מהירה יותר לשגרה, שימור עצם הלסת, פחות זיהומים , אך יחד עם זאת שיטה זו אינה מתאימה לכל אחד ויש לברר מול הרופא השיניים המטפל לאחר שבוצעו כל הבדיקות האם אתה מתאים להשתלת שיניים מסוג זה.
השתלת שיניים ממוחשבת מאפשרת לרופא השיניים לקבוע את המיקום המדויק להנחת השתלים על מסך מחשב לאחר שבוצעה סריקה דיגיטלית של השיניים, , את אורך ורוחב השתלים וגם את זוויות ההכנסה שלהם בתכנון אישי עבור המטופל טרם ביצוע הניתוח עצמו. כמו כן, ניתן גם להדפיס מודל תלת מימדי של הסד הכירורגי שתיכננו על גבי המחשב. כתוצאה מהתכנון המוקדם, השיטה הזו חוסכת חתכים ותפרים מיותרים, להימנע מסיכונים וסיבוכים ובדרך כלל זמן ההחלמה מהשתלת שיניים ממוחשבת הינו מהיר יותר מהשתלת שיניים רגילה.

השתלות דנטליות

השתלת שיניים הינה הליך הנועד לתת פתרון למי שאיבדו שיניים או סובלים משיניים הרוסות המועמדות לעקירה. הטיפול למעשה של השתלת שתל, מחליף את שורש השן שנעקרה ועליו בונים את השן שלרוב עשויה מחרסינה. מדובר בפתרון שהינו לטווח ארוך עם אחוזי הצלחה ושרידות של למעלה מ-95 אחוזים.
לכל אדם ישנו פתרון השתלה המתאים במיוחד עבורו ולפיכך יש להיוועץ עם רופא השיניים מהו הפתרון המתאים עבורך בהתאם למצבך הרפואי, הצילומים הפנורמיים וצילומי ה-CT.

הרמת סינוס הינו הליך כירורגי 45-90 דקות המתבצע במרפאת שיניים במטרה לעבות את העצם בחלק האחורי של הלסת העליונה, לקראת השתלת שתל דנטלי. ישנם מצבים בהם האיזור של עצם הלסת המועד להשתלת שתל אינו מספיק לאורך השתל הרצוי ולכן קיים חשש שלשתל לא תהיה אחיזה חזקה בעצם לאורך השנים. לפיכך אנו מבצעים הרמת סינוס שהיא למעשה החדרת תחליף עצם באיזור השתל המאפשרת הגבהה מלאכותית של העצם.
טרם ביצוע השתלת שיניים יש לוודא כי יש לנו מספיק עצם בלסת על מנת שלשתלים תהיה אחיזה חזקה אשר תחזיק לאורך שנים. השתלת עצם למעשה מטרתה להוסיף עצם בלסתות למי שיש חוסר. קיימות מספר שיטות להשתלת עצם המובדלים מבחינת סוג החומר להשתלה והמיקום בפה בו נבצע את השתלת העצם. המקורות לעצם יכולות להיות: מתוך חלל הפה של המטופל; מאיזורים אחרים בגוף המטופל או לחלופין מבנק עצם המופק ממקור חיצוני מן החי -מה שרוב הרופאים משתמשים בו.

75 אחוז מהאוכלוסייה הבוגרת סובלת מבעיות חניכיים: ג’ינג’יביטיס (Gingivitis) ומחלות נוספות
הסימנים לכך הם: ריח רע מהפה, חניכיים מדממות ונפיחות בחניכיים. ישנה דלקת שטחית והפיכה הנקראית ג’ינג’יביטיס שסימניה הם חניכיים אדומים ונפוחים ומדממים בעת צחצוח שיניים ונובעת מהצטברות של חיידקים בין החניכיים לשן עצמה. ישנם מחלת חניכיים נוספת הנקראית פריודונטיס שהגורם לה הם חיידקים הנמצאים בפלאק וגורמים לזיהום אשר עלול להוביל לפגיעה ברקמות סביב השן , כיסי חניכיים וספיגה של עצם שלבסוף מובילים אף לאובדן שיניים.

ישנם טיפולים שונים לבעיות אלו המתחילים בהדרכה נכונה במרפאה לצחצוח שיניים וניקוי ביתי , ניקוי עמוק תת חניכי ואף תרופות לדיכוי המחלה.

בעיית חניכיים נוספת הינה נסיגת חניכיים הנקראת גם רצסיה, נסיגת חניכיים (רצסיה) הינה תופעה נפוצה המאופיינת ע”י חשיפה של פני שטח השורש עקב תזוזה של שולי החניכיים לכיוון השורש ושכיחה בעיקר בצעירים. הסיבות העיקריות לנסיגת חניכיים הן צחצוח אגרסיבי, חניכיים דקות, הצטברות חיידקים ודלקת, נסיגת חניכיים כחלק מהתהליך ההרסני של מחלת חניכיים חמורה, ועמדה בולטת של השן בקשת השיניים בלסת במיוחד לאחר טיפול אורתודונטי.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​