השתלת שיניים ביום אחד

טיפולי השתלת שיניים עשויים להיות ארוכים ומורכבים מאוד, שיטת ההשתלה all on 4 או all on 6 מאפשרת לבצע את שיקום השיניים ביום אחד. מהי השיטה? למי היא מתאימה והאם ניתן לחייך בפה מלא בתום הטיפול? המידע כאן במאמר.

מהי שיטת השתלת שיניים ביום אחד?

השתלת שיניים ביום אחד מאפשרת לבנות שן או מערכת שיניים על בסיס ארבעה או שישה שתלים בהתאם לזמינות העצם ולגודל הלסת. אם ישנה עצם נרחבת אשר יכולה להכיל שישה שתלים ללא תהליכים נוספים של השתלות עצם והרמות סינוס, ניתן יהיה להתקין שישה שתלים ולבצע עוד באותו היום את התקנת שהשיניים הזמנית, אך אם אין די חומר עצם ניתן יהיה לבצע את ארבעה השתלים שיונחו באופן שייתן מענה מיטבי לפיזור הלחצים.
בדומה לכל שתל רגיל השתל המשמש כבסיס למערכת השיניים הוא בורג המדמה את שורש השן וממוקם במקום השן החסרה. הבורג מוחדר לעצם הלסת ועליו מתחברים עם אביזרים שונים כך שניתן יהיה לבנות שן או מערכת של שיניים.

למי מתאים לבצע השתלת שיניים ביום אחד?

השתלת שיניים ביום אחד מתאימה לאנשים שמרכיבים שיניים תותבות לאורך שנים וסובלים מתדמית ירודה בשל כך והיעדר נוחות. באמצעות פתרון זה אנחנו מטיבים אם אנשים אלו ומציעים להם חלופה קבועה. נוסף על כך ההשתלה מתאימה לאנשים שהגיעו למצב של ריקבון בחלל הפה, או שהשיניים איבדו את האחיזה הגרעינית שלהן ולא ניתן להציל את השיניים בדרך אחרת מלבד ביצוע עקירה והתקנת שתלים.

מה כולל התהליך?

הטיפול מתחיל בביצוע צילום סיטי, צילום פנורמי ותכנון מוקדם של ההשתלה. השיניים נשקלות, מבוצע ניקוי של המכתשית ונעשית הכנה של הרכס לטובת החדרת השתלים. ביום ההשתלה אנחנו עוקרים את השיניים האבודות, מנקים את הדלקות סביב השיניים ואז מחדירים את השתלים, לאחר מכן אנחנו מחברים ומקבעים באמצעות ברגים את מערכת השיניים אל הלסת, כך שבתום התהליך המתרפא מקבל קשת שיניים אסתטית, יפה ונוחה.

למי הטיפול אינו מומלץ?

טיפולי השתלת שיניים ביום אחד אינם מומלצים לחולי סוכרת, שההחלמה שלהם איטית יותר ויתכן שטיפול האגרסיבי לא יתאים. עבורם אנחנו מציעים תהליך מדורג יותר אשר נע בשלבים – טיפול באזורים האסתטיים, אזורי הלעיסה, הקפדה על היגיינה יום יומית וניקיון אצל שיננית – כל אלו מביאים לתוצאות משביעות רצון. כמו כן מעשנים המעוניינים בביצוע השתלת שיניים ביום אחד ידרשו לגמילה בעיקר בשלבי ההחלמה.

האם ניתן ללעוס מזון מוצק מיד לאחר ביצוע ההשתלה?

בהעמסה מיידית יכולת הלעיסה אכן מיידית, אך אנחנו לא מעוניינים להעמיס על השיניים ולא רוצים לאתגר את החוזק של הלסת, ולכן ההנחיות במקרה זה הן לצרוך כל מזון שניתן למעוך באמצעות מזלג (תזונה רכה) במשך שישה עד שמונה שבועות. בתום התקופה תהליך איחוי השתל בעצם מסתיים וניתן להחליף את קשת השיניים הזמנים בכתרים אסתטיים במראה שיניים טבעיות.

השתלת שיניים ממוחשבת ביום אחד

במרפאת השיניים קיים מכשור טכנולוגי מתקדם הכולל סורק אינטרה-אורלי לביצוע צילומים ומדידות בחלל הפה ותוכנות מחשב להדמיה תלת-ממדית של התוצאה הסופית, אשר שולחת את הנתונים לייצור מידי של קשת השיניים הזמנית במחרטת המרפאה. כך שביום הטיפול המתרפא מקבל שיניים דומות לשיניו המקורות שמאפשרות לו לשמור על תפקודי הפה ועל מראה הפנים.
הכותב הוא ד”ר אמיר ראבי, רופא שיניים בוגר לימודי רפואת שיניים באוניברסיטת מינכן ובעל מרפאת שיניים הפועלת בחיפה ומציעה מגוון רחב של טיפולי שיניים המבוצעים בעזרת מכשור טכנולוגי מתקדם, אשר מקצר את זמן הטיפול ומביא לתוצאות מדויקות ואסתטיות.

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

גלריית תמונות של טיפולים דנטליים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​